939 dodanych ogłoszeń.

Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Dodaj ogłoszenie

Beton Architektoniczny SLABB

Dane ogłoszenia:

  • Dodał(a): 63036597
  • GG: 50222333
  • Województwo: Śląskie
  • Miasto: Piasek
  • Wyświetleń: 545

Beton Architektoniczny SLABB to w 100% naturalny materiał o niepowtarzalnej powierzchni i ponadczasowym eleganckim wyglądzie przy czym jest to materiał ekologiczny oraz nowoczesny.

Marka SLABB należy do czołowych Polskich producentów elementów z betonu architektonicznego  w ofercie znajdują się takie elementy jak:
- betonowe donice
- elementy małej architektury miejskiej, ogrodowej
- płyty betonowe
- płyty tarasowe
- płyty elewacyjne
- betonowe okładziny schodowe
- płyty 3d

Beton architektoniczny jest tworzywem ze swojej natury zmiennym w cechach estetycznych, a wszelkie smugi, pory ( zwane rakami ) i ich niejednorodność w rozłożeniu są dla tego materiału typowe i podkreślają jego charakter. Produkty wykonane z betonu architektonicznego mogą wykazywać zmienność wymiarową oraz odchylenia wymiarowe zgodne z parametrami zapisanymi w normach. Poszczególne partie produktowe ze względu na różnice w warunkach atmosferycznych podczas produkcji, dojrzewania oraz przechowywania a także ze względu na naturalne pochodzenie składników mogą wykazywać zmienność kolorystyczną ? walorów estetycznych. 


Beton architektoniczny  posiada niską nasiąkliwość lecz produkty nie impregnowane pod wpływem kontaktu z wodą lub innymi płynami mogą absorbować wodę doprowadzić do czasowej lub stałej zmiany kolorystyki elementów.  Cechą naturalną betonu architektonicznego są smugi i przebarwienia powstałe w wyniku zmian wilgotności powietrza. W elementach wykonanych z betonu architektonicznego mogą być również widoczne włókna używane w procesie produkcyjnym. Zwracamy również uwagę, że tzw. ?łukowatość? (wygięcia powierzchni płyt) są charakterystycznym elementem produktów wylewanych, jakimi są płyty. Jej skala nie powinna jednak przekraczać odstępstw normatywnych i wskazanych w karcie technicznej produktu w pkt. 3 (tolerancje wymiarowe).


Elementy z wykonane z betonu architektonicznego z przeznaczeniem na zewnątrz są impregnowane  w procesie produkcyjnym środkiem hydrofobowym, dzięki czemu są one odporne za warunki atmosferyczne oraz redukują powstawanie wykwitów. Marka SLABB zaleca ponowną impregnacje swoich elementów po okresie 2-3 lat od momentu montażu.