Czym różnią się rolety dzień i noc od zwykłych rolet?

Czym różnią się rolety dzień i noc od zwykłych rolet?

Szukając odpowiednich rolet do swojego mieszkania stajesz przed odwiecznym pytaniem, czy zainwestować w rolety dzień i noc, czy może zdecydować się na zakup zwykłych rolet. Sprawdź, jakie są atuty jednego i drugiego rozwiązania i podejmij najlepszą dla siebie decyzję.

Czym są rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to rozwiązanie, które swój unikalny wygląd i funkcje zawdzięcza wykonaniu z dwóch rodzajów materiałów. Pociągając za sznurek i rozwijając ten rodzaj rolety zobaczysz, że powolne przewijanie dwóch pasów – pasu materiału oraz pasu siatki. W zależności od tego, w jakim stopniu ją opuścisz lub podniesiesz, możesz w bardzo wygodny sposób regulować ilość światła, które wpada do Twojego mieszkania. Oczywiście istnieje – jak w przypadku zwykłych rolet – możliwość całkowitego zasłonięcia bądź odsłonięcia rolety.

Wielu ludzi zadaje sobie od razu pytanie: czy rolety dzień noc stanowią osłonę przed niechcianymi spojrzeniami? Producent rolet i moskitier OsłonaOkna.pl udowadnia, że tak. Wszystko dzięki odpowiedniemu ułożeniu pasów. Oprócz tego zyskujesz jeszcze ochronę przed promieniami słonecznymi. Jeśli posiadasz mieszkanie na parterze, zakup dzień i noc rolety będzie rozwiązaniem, które umożliwi spojrzenie na to, co dzieje się na dworze jednocześnie nie będąc widocznym dla osób z zewnątrz – w tym przypadku roleta spełnia funkcje firanki.

Jeśli chcesz samemu zamówić i zamontować rolety dzień i noc, musisz pamiętać, że są one mocowane na górnej ramie okiennej. Całkowita długość zamawianej przez Ciebie rolety powinna sięgać dolnej ramy.  Możesz również zdecydować się na wydłużenie rolety dzień i noc według własnych preferencji. Firma oslonaokna.pl wykona każdy wymiar jaki wskażesz.

Klasyczne rolety zawsze na czasie

Klasyczne rolety były, są i zapewne będą idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną otrzymać produkt markowy w przystępnej cenie. Producenci wskazują, że roleta na rolce jest jednym z najpopularniejszych wyborów Polaków. Dlaczego? Jednym z czynników może być korzystna cena w porównaniu, chociażby z roletami rzymskimi. Dużym atutem jest również ich uniwersalność. Klasyczne rolety spokojnie sprawdzą się zarówno w pokoju, łazience, salonie czy na werandzie.

Rolety klasyczne są dość łatwe do samodzielnego montażu. Aby dobrze to zrobić, musisz najpierw wziąć odpowiedni wymiar. Potrzebna będzie Ci wysokość od miejsca, w którym chcesz zawiesić rolkę aż do momentu, w którym ma się ona kończyć. Może być to parapet bądź okno balkonowe.

Rolety dzień noc czy klasyczne? Które wybrać?

Zastanawiając się, który rodzaj rolet wybrać, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim aspekt finansowy. Rolety dzień noc będą droższe niż te klasyczne. Pamiętaj jednak, że cena w tym wypadku ma drugoplanowe znaczenie. Pomyśl, jaka roleta będzie idealna do Twojej sypialni, kuchni czy łazienki. Czy bardziej zależy Ci na osłonie od światła słonecznego, a może po prostu chcesz mieć roletę, która zasłaniać będzie tylko na noc?

Pamiętaj, że zarówno rolety dzień noc, jak i te klasyczne są odpowiedzią na powyższe pytania. Zapewnią Ci one możliwość szybkiego zasłonięcia i odsłonięcia okien. Tworzenie klimatu intymności dzięki użyciu rolet dzień noc oraz roletom klasycznym będzie o wiele łatwiejsze niż w przypadku częstej zmiany firanek czy zasłon. Oba rodzaje możesz nabyć u dobrego producenta (np.Osłonaokna.pl).