Co zrobić, aby po umyciu podłogi nie powstawały smugi?

Co zrobić, aby po umyciu podłogi nie powstawały smugi?

Lśniąca czystością podłoga jest wyznacznikiem idealnie posprzątanego mieszkania i marzeniem każdej pani domu. Okazuje się, że osiągnięcie takiego efektu jest bardzo proste. Wystarczy, że podczas sprzątania zwrócisz uwagę na parę istotnych aspektów. Jak umyć podłogę bez smug? Oto kilka sprawdzonych wskazówek!

Zwróć uwagę na to, jakiego mopa używasz

Mop mopowi nierówny! Najgorsze efekty osiągniesz mopem sznurkowym – wszystko dlatego, że ten szybko się zużywa, a jakby tego było mało, jego precyzyjność mycia pozostawia wiele do życzenia. Jeśli więc zależy ci na idealnie umytych podłogach bez smug, postaw na mop paskowy, płaski lub parowy.

Popracuj nad techniką mycia!

Nie śmiej się, to naprawdę ma znaczenie! Myjąc podłogę, zwłaszcza drewnianą, pamiętaj o każdorazowym dokładnym wykręceniu mopa przed rozpoczęciem pracy. Nadmiar wody może negatywnie wpłynąć na finalny wygląd umytego podłoża. Staraj się prowadzić mop równolegle do linii łączeń – dzięki temu, nawet jeśli jakaś smuga się pojawi, nie będzie się przesadnie rzucać w oczy. Po skończeniu mycia nie zapomnij wytrzeć podłogi raz jeszcze, tym razem na sucho. Aby dodatkowo zminimalizować ryzyko pojawienia się smug, najlepiej użyj do mycia zimnej wody – ta będzie wolniej odparowywać, co da środkom do czyszczenia podłóg czas na prawidłowe i skuteczne działanie.

Używaj odpowiednich środków czyszczących

To, czym myjesz podłogę, ma znaczenie. Chcąc osiągnąć jak najlepszy efekt, warto, abyś stosował preparaty dedykowany do konkretnych powierzchni.

W przypadku drewnianych podłóg najlepszą opcją będzie płyn do mycia drewna. Zwróć uwagę na to, że na rynku dostępne są płyny dedykowane dla podłóg z drewna olejowanego lub woskowanego – dobranie odpowiedniego z nich na pewno wpłynie korzystnie na wygląd umytych podłóg w twoim domu.

W przypadku płytek powinieneś postawić na płyn do mycia takich powierzchni. W porównaniu do podłogi drewnianej ta z płytek jest zdecydowanie prostsza do umycia. Jeśli jednak zdarzy się, że na twojej posadzce pojawią się wyjątkowo trudne do usunięcia zabrudzenia, sięgnij po płyn do czyszczenia płytek, który będzie miał kwasowy odczyn – ten powinien poradzić sobie z każdym rodzajem zabrudzeń.

To już właściwie wszystko. Pamiętaj o tych kilku poradach, a już nigdy nie będziesz musiał przejmować się pojawiającymi się znienacka smugami na świeżo umytej podłodze!

Artykuł powstał przy współpracy z: https://laboratoriumpanidomu.pl