Marmur czy kwarc – który materiał na blat kuchenny?

Marmur czy kwarc – który materiał na blat kuchenny?

Wzornictwo kompaktowego kwarcu czy wytrzymałość granitu? Jeśli jesteś w jednym z tych decydujących momentów, jeśli chodzi o wybór materiału na blat kuchenny, na pewno potrzebujesz trochę pomocy. Dziś wyjaśniamy wady i zalety tych dwóch bardzo szczególnych typów materiałów, z których oba są pełne zalet.

Może właśnie wybierasz płytki ścienne i meble do kuchni w swoim nowym domu, a może myślisz o remoncie kuchni. Niezależnie od tego co się stanie, na pewno będziesz musiał stawić czoła trudnym momentom, takim jak wybór materiału na blat kuchenny. W tym momencie pojawia się kilka czynników, które komplikują sprawę: osobiste upodobania, potrzeba wyboru blatu, który jest funkcjonalny i praktyczny oraz budżet, którym dysponujesz. Czy mając te wszystkie elementy w głowie można dokonać właściwego wyboru? Czy można mieć wszystko, czy trzeba ustalić priorytety?

Materiał blatu: dwie opcje premium

Zarówno kompaktowy kwarc jak i granit to dwa materiały o doskonałej jakości i wydajności. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, Twoja kuchnia będzie wyglądała spektakularnie i oba będą oferowały Ci wspaniałe właściwości na co dzień. Mają one jednak swoje własne cechy szczególne, które je odróżniają. Kwarc kompaktowy jest materiałem produkowanym przemysłowo z kwarcu, innych minerałów i różnego rodzaju żywic. Granit z drugiej strony, jest kamieniem naturalnym wydobywanym z ziemi. Jest on cięty na płyty i poddawany różnym wykończeniom, w zależności od rezultatów jakie chcesz osiągnąć.

Piękno i design

Jeśli mówimy o kwarcu i granicie jako materiałach, będziemy musieli powiedzieć, że oba są bardzo dekoracyjne. Wszystko zależy od naszych osobistych upodobań. Duża różnica między nimi polega na tym, że w przypadku kwarcu, a także z uwagi na to, że jest to przemysłowo produkowany materiał na blat kuchenny, można uzyskać wszelkiego rodzaju kolory i odcienie. W przypadku granitu, jako że jest to kamień naturalny, kolory i wykończenia zależą od rodzaju ziarna, modelu czy pochodzenia.

Wygląd kamienia naturalnego, a granit jest jednym z nich, zależy od natury: jego odmiany kolorystyczne, niuanse. I ten aspekt, który jedni kochają, innym może się w ogóle nie podobać. Dobrą cechą granitu jest jego autentyczny wygląd. Z drugiej strony, zaletą kwarcu jest duża różnorodność kolorów, modeli i wykończeń. Katalogi różnych marek są pełne odcieni, faktur, ziaren i wykończeń, z większym lub mniejszym połyskiem.