Panele winylowe – nowa podłoga bez remontu

Panele winylowe – nowa podłoga bez remontu

Przypominają drewniane panele, choć nie są drewniane. Mogą przypominać płytki ceramiczne, ale są czymś innym. Na pewno są świetną alternatywą.

Czym są panele winylowe? – to powinieneś wiedzieć

Wytrzymałe, wodoodporne, cienkie (kilka milimetrów grubości) i łatwe w montażu. Remont bez pyłu, bez wymagających przygotowań. Kilka warstw winylu plus warstwa dekoracyjna. Oto właśnie panele winylowe.

Panele klejone

Panele z winylu są klejone lub łączone za pomocą kliknięcia. Te pierwsze wymagają przygotowania podłoża. Najpierw podkład. Wybór podkładu uzależniamy od stanu podłogi, a więc stanu płytek i wielkości fug. Gdy płytki nie są w najlepszym stanie, a fugi są szerokie, powyżej 3-4 mm, należy odtłuścić podłogę, zastosować grunt podłogowy, a następnie rozprowadzić wylewkę samopoziomującą, która pokryje nierówności.

Panele winylowe na click

Panele łączone na klik są montowane podobnie jak tradycyjne panele. To znacznie ułatwia montaż i oznacza bezproblemowy remont. Część osób samodzielnie montuje tego typu podłogę, korzystając z filmów instruktażowych. Metoda bez kleju (i gwoździ) również wymaga przygotowania podłoża, które powinno być równe, suche i odtłuszczone. Same panele, dobę przed montażem, powinny być przechowywane w pomieszczeniu, w którym będą montowane (czyli nie w garażu, piwnicy itp.).

Gdzie kupić i gdzie położyć panele winylowe?

Panele winylowe dostępne są w marketach budowlanych, sklepach z wykładzinami, podłogami. I oczywiście w internecie. Cena za metr kwadratowy uzależniona jest między innymi od marki, klasy użyteczności itp. Średnia cena to około 100 zł za metr kwadratowy.

Panele można położyć właściwie w każdym pomieszczeniu

W przedpokoju, łazience, kuchni, sypialni. Tego typu podłogę można stosować na wodne ogrzewanie podłogowe. Oczywiście, trzeba również zakupić listwy przypodłogowe, by podłogę estetycznie wykończyć. Panele z winylu nie są trudne w pielęgnacji, co ich zakup czyni jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Artykuł przygotowany na podstawie informacji, które znajdziesz w serwisie https://www.bedroom.pl/.