Kuchenki mikrofalowe jako przykład obowiązkowego urządzenia nowoczesnej kuchni

Kuchenki mikrofalowe jako przykład obowiązkowego urządzenia nowoczesnej kuchni

becnie niewiele jest gospodarstw domowych, w których nie ma kuchenki mikrofalowej, ponieważ urządzenie to stało się niezbędne wszędzie, nawet w mieszkaniach studenckich.

Nowoczesna kuchnia? Tylko z kuchenką mikrofalową

Mikrofalówka jest szybkim i niezawodnym urządzeniem kuchennym do podgrzewania, co pozwala zaoszczędzić na czasie i na zmywaniu. Istnieją również mikrofalówki z grillem, które są zaopatrzone również w funkcję pozwalającą na przyrumienienie pożywienia na zewnątrz i jednoczesne wypieczenie go w środku.

Droższe mikrofalowe piece konwekcyjno-mikrofalowe oferują nie tylko technologię mikrofalową, ale także podstawowe umiejętności konwencjonalnego piekarnika, grillowanie i pieczenie w wirującym ogniu. Są to urządzenia niezwykle wszechstronne i pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce.

Technologia mikrofalowa została wprowadzona 40 lat temu

W komorze urządzenia fale elektromagnetyczne wzbudzają cząsteczki wody w żywności, powodując jej szybkie podgrzanie. Czas potrzebny do podgrzania lub ugotowania jest krótszy niż w piekarniku lub w rondlu. Można szybko przygotować kubek gorącej wody na herbatę, podgrzać resztki jedzenia w pojemniku itp. W życiu codziennym kuchenka mikrofalowa jest używana głównie do rozmrażania i odgrzewania. Można ją użyć do podgrzania zamrożonego dania jeszcze na tacce, porcji resztek jedzenia bezpośrednio na talerzu, podgrzania butelki mleka do posiłku dla dziecka, miseczki zupy oraz zmiękczenia masła w celu przygotowania przepisu itp. Większość modeli kuchenek mikrofalowych, w tym podstawowe wersje, wyposażona jest w funkcję rozmrażania lub program, czasem ekspresowy, który może być przydatny zwłaszcza w przypadku przygotowania chleba lub mięsa przed obsmażeniem na patelni.

Kuchenka mikrofalowa nawet w swojej podstawowej wersji może być używana do gotowania potraw, oszczędzając czas w porównaniu do tradycyjnego gotowania na przykład marchewki, ziemniaków, ryb i kompotów owocowych, a nawet w kuchence mikrofalowej można łatwo przyrządzić ciasta. Kuchenka mikrofalowa jest z pewnością praktyczna, ale nie akceptuje metalowych pojemników ani przyborów, więc nie można bezpośrednio podgrzać w niej puszki, ponieważ stwarza to ryzyko uszkodzenia urządzenia. Należy również uważać na plastikowe pudełka, ponieważ nie wszystkie nadają się do kuchenki mikrofalowej. Niektóre tworzywa sztuczne są podatne na topienie. Dlatego najlepiej upewnić się, że na pojemniku znajduje się logo potwierdzające kompatybilność z gotowaniem w kuchence mikrofalowej.

Na rynku można nabyć kuchenki mikrofalowe, które poza podstawowymi funkcjami jakimi są podgrzewanie i rozmrażanie, zostały zaopatrzone w wiele dodatkowych modułów, takich jak opcję grillowania, termoobieg, możliwość gotowania na parze i gotowanie w trybach kombinowanych.

Więcej wpisów o wyposażeniu domów i mieszkań, znajdziesz w serwisie bathroom.pl.

Kuchenka mikrofalowa jest niezbędnym elementem każdej nowoczesnej kuchni

Niezależnie od tego, czy mamy małe urządzenie, czy duże z funkcją grilla i gorącego powietrza, możemy nie tylko podgrzewać napoje i gotowe dania, ale także piec, grillować i smażyć. Dziś mikrofalówka nie służy już tylko do podgrzewania jedzenia. Stała się ona wszechstronnym urządzeniem, które znalazło swoje miejsce w nowoczesnych kuchniach.