Jakie sofy będą modne w 2021 roku?

Jakie sofy będą modne w 2021 roku?

Jeśli szukasz idealnej sofy, to sprawdź koniecznie ofertę firmy Vidaxl! Z nami uda Ci się znaleźć tę jedyną, wymarzoną sofę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Moda stale się zmienia, jednak zawsze zostają modele które są ponadczasowe i klasyczne, które tak naprawdę nigdy nie wyjdą z mody. Należy je wymienić jako pierwsze. Mowa tu oczywiście o sofach z drewna pokrytych welurem, najczęściej w kolorze czarnym. Zaprezentowana sofa jest idealnym wyborem dla osób, które cenią elegancki ponadczasowy design oraz poczucie komfortu. Klasyczny design z dekoracyjnymi pionowymi przeszyciami na oparciu sprawiają, że kanapa doda elegancji każdemu wnętrzu.

Kolekcja VidaXL obejmuje wygodne sofy narożne, sofy 2- lub 3-osobowe oraz rozkładane kanapy. Kolejnym punktem jest narożna sofa. Ponadczasowy design i solidna konstrukcja narożnej sofy pasują do wielu stylów wyposażenia wnętrz. W tym sezonie jednak królują sofy z aksamitu. Aksamit to mocna i popularna tkanina, a obecnie uważa się go jako praktycznego. Jeśli chodzi o szczegóły i kształty to przebija się raczej surowa i wyrafinowana forma. Kolory jednak pozostają mocniejsze, często jest to ciemna zieleń. Obecnie, również króluje ciepły i słodki odcień karmelu, elegancka czerń, złamany odcień bieli. Jeśli chodzi o wielkość to kanapa, która stanie w centralnym miejscu domu powinna być niewielka i wielofunkcyjna. Stawiamy w 2021 na wygodę i funkcjonalność, tak by nasza sofa oprócz wyglądu mogła śmiało posłużyć jako miejsce do spania dla gości. W świecie wnętrz w przyszłym roku kładzie się zdecydowany nacisk na Art Deco, czerpiąc inspirację z jego zakrzywionych linii i szczegółów.

Na co zwrócić uwagę wybierając kanapę?

Nigdy nie możesz mierzyć zbyt wiele razy! Na tym etapie można popełnić wiele błędów, więc upewnij się, że dokładnie wiesz, jak duża lub mała może pomieścić sofa – w tym długość, wysokość i szerokość. Ważne jest również, aby zmierzyć drzwi i korytarze, ponieważ chociaż sofa może być idealnym rozmiarem do salonu, może nie zmieścić się przez drzwi wejściowe lub przez małe podesty na klatce schodowej!

Wybór odpowiedniej tkaniny obiciowej lub rodzaju skóry do swojego stylu życia ma kluczowe znaczenie. Jak wspomniano wcześniej, jeśli masz zwierzęta lub małe dzieci, rozważ wybór odpowiedniego materiału. Niezbędne jest również zbadanie jakości tkaniny obiciowej lub rodzaju skóry dla dowolnej sofy, w tym kodów czyszczenia i zaleceń dotyczących konserwacji.

Teraz nadszedł czas na jedną z największych decyzji… kolor Twojej sofy! Jest tak wiele różnych kierunków, które możesz obrać, od jasnego oświadczenia, przez szczegółowy wzór lub niezawodny neutralny. Naprawdę nie ma nic złego ani słusznego w wyborze palety, o ile jest to coś, co pokochasz (i nie zmęczysz się) przez wiele lat.