Wygodne i praktyczne podłogi do kuchni

Wygodne i praktyczne podłogi do kuchni

Jeśli myślisz o zmianie podłogi w kuchni, to musisz dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji. Ważne jest, aby przyjrzeć się podłogom, które są wygodne i praktyczne dla kuchni.

Kuchnia to miejsce w domu, w którym spędzasz wiele godzin, podłoga się zużywa i są też większe szanse na rozlanie płynów. Ponadto, spędzanie dużej ilości czasu w pozycji stojącej w tej części domu spowoduje, że Twoje ciało będzie cierpiało (np. nogi i plecy). Szczególnie jeśli podłoga jest zbyt twarda (np. drewno lub ceramika).

Dlatego musisz zmienić swój tradycyjny sposób myślenia o podłogach i zdecydować się na inne opcje, które są o wiele bardziej przystępne i praktyczne dla Ciebie. Należy pomyśleć o materiałach, które łączą w sobie komfort i praktyczność, a także są łatwe do czyszczenia, proste w utrzymaniu i trwałe.

Porządek jest niezbędny dla przytulnej kuchni

Podłoga korkowa

Korek to materiał, który wygląda na twardy, ale jest bardzo wygodny i nadaje się do kuchni. W rzeczywistości, choć może wydawać się twardy, jest bardzo wygodny do chodzenia. Aby była to naprawdę dobra opcja, najlepiej wybrać grubszą podłogę (z piankową wyściółką pod spodem). Minusem tego jest to, że korek jest porowaty i jeśli masz zwierzęta, które przychodzą do kuchni lub nosisz obcasy, może łatwo się przebić. Można jednak regularnie nakładać na niego uszczelniacz chemiczny, aby zapobiec przedostawaniu się rozlanych płynów do wszelkich szczelin.

Podłogi winylowe

Podłoga winylowa jest wykonana z materiału syntetycznego i nie jest taka sama jak linoleum. Jest to produkt, który jest wykonany z naturalnych materiałów. Winyl jest sprzedawany w rolkach arkuszy lub jako pojedyncze płytki i trzeba będzie wybrać ten, który najlepiej pasuje do Ciebie i charakterystyki Twojej kuchni.

Płyta winylowa jest wygodniejsza i można ją połączyć z grubszą podstawą piankową, która sprawi, że będzie lepiej amortyzowana i wygodniejsza do chodzenia. Oprócz komfortu, jaki można poczuć pod stopami, ten rodzaj podłogi ma również inne zalety, na przykład: jest tańszy, ma długą żywotność, jest łatwy do czyszczenia, dobrze znosi wilgoć i dobrze znosi plamy.

Laminatowa podłoga linoleum

Linoleum jest uważane za wygodne i są to naturalne, elastyczne arkusze. Są one produkowane głównie z oleju lnianego i innych naturalnych materiałów, takich jak mączka drzewna lub pył skalny. Linoleum jest bardzo atrakcyjne wizualnie i jest również dobrym wyborem, jeśli jesteś osobą, która lubi przyczyniać się do dbałości o środowisko. Podobnie jak w przypadku winylu, linoleum jest również trwałe, wygodne do chodzenia, o ile połączy się je z dobrym podkładem piankowym pod materiałem. Jest łatwy do zainstalowania. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj podłogi jest mniej odporny na wilgoć, wodę czy plamy niż podłogi winylowe. W związku z tym ważne jest, aby okresowo stosować uszczelniacz, aby przywrócić jej wodoodporną powierzchnię.

Kauczukowa wykładzina podłogowa

Nieczęsto widuje się gumowe podłogi w kuchniach, ale jest to bardzo polecana opcja, jeśli chcesz mieć wygodną i praktyczną podłogę. Ten rodzaj podłogi ma bardzo trwały materiał, który bardzo dobrze opiera się plamom. Wygodnie się po niej chodzi, jest łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu. Kauczuk jest wytwarzany z soku drzewa kauczukowego lub z gumy pochodzącej z recyklingu opon samochodowych. To wytrzymałe podłogi nawet do ruchliwych siłowni, więc wyobraź sobie, jak dobrze sprawdziłyby się w Twojej kuchni!

Dodaj komentarz