Wybierz odpowiednie materiały mebli kuchennych podczas dokonywania remontu

Wybierz odpowiednie materiały mebli kuchennych podczas dokonywania remontu

Jakie materiały na meble kuchenne pasują do Twojego domu, Twojego stylu i Twoich potrzeb?

Jednym z pierwszych problemów, które pojawiają się, gdy remontujemy kuchnię jest pytanie: jakie materiały mebli kuchennych są najbardziej odpowiednie? Jest to ważne pytanie, jeśli chodzi o podjęcie decyzji, ponieważ oprócz osobistych upodobań i stylu, który chcesz dać przestrzeni, musisz wziąć pod uwagę inne kwestie, takie jak jego odporność, tolerancja na wilgoć, łatwość czyszczenia, budżet.

Materiały do produkcji mebli kuchennych

Modernizacja kuchni jest jedną z najważniejszych prac w domu. Z jednej strony jest to ważna inwestycja gospodarcza, ale dodatkowo, ta reforma będzie miała wielki wpływ na poprawę reszty domu. Jeśli myślisz o renowacji wszystkich mebli, pierwszym krokiem jest wybór, które materiały mebli kuchennych są najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Istnieje wiele możliwości, ale najczęstsze z nich są następujące:

Marmur czy kwarc – który materiał na blat kuchenny?

Laminaty.

Tego typu materiały do produkcji mebli kuchennych są najbardziej popularne. Mają one wiele zalet, a cena jest dość przystępna, ponieważ istnieje szeroki wybór opcji. Laminatowe szafki są bardzo mocne i trwałe i mogą wytrzymać zadrapania i plamy bardzo dobrze.

Do tego dochodzą ich walory estetyczne. Fronty laminowane uzyskuje się poprzez pokrycie płyty laminatem dekoracyjnym wraz z papierem typu kraft sprasowanym pod wysokim ciśnieniem i temperaturą oraz dekoracyjną warstwą wierzchnią. Warstwa dekoracyjna pozwala na odwzorowanie wielu kolorów i wykończeń: mat, satyna, połysk lub wysoki połysk. Jeśli chodzi o czyszczenie, to jest ono bardzo proste, przy użyciu środka czyszczącego z mydłem. Są to powierzchnie, na których z reguły nie pozostają odciski palców. Nie wspominając już o dobrym stosunku jakości do ceny frontów laminowanych i warstwowych.

Materiał lakierowane.

Te materiały na meble kuchenne mają nieskazitelny wygląd i doskonale pasują do awangardowych kuchni, ponieważ mają gładką i jedwabistą powierzchnię. Wykonane są z płyty MDF, materiału składającego się z włókien drzewnych. Lakier nakładany jest na korpus mebla w kilku warstwach farby poliestrowej. Im więcej warstw lakieru, tym bardziej odporny będzie materiał. Meble lakierowane można znaleźć we wszystkich kolorach i wykończeniach z połyskiem, matowe i teksturowane. Konserwacja jest identyczna jak w przypadku laminatów, tj. za pomocą wody z mydłem. Jest tylko jedna wada, która może być łatwo rozwiązana: ponieważ są to powierzchnie polerowane, łatwo się palcują, zwłaszcza jeśli są to ciemne wykończenia. Wystarczy przetrzeć wilgotną, wykręconą szmatką, a następnie dokładnie wysuszyć.

PVC lub polilaminat.

Te materiały mebli kuchennych są bardzo cienkimi foliami winylowymi, które mogą imitować naturalne materiały, takie jak drewno. Są one coraz rzadziej używane, ponieważ nie są one dobrze odporne na upływ czasu lub temperatury i folia winylowa łatwo się odkleja.

Jeden komentarz w temacie “Wybierz odpowiednie materiały mebli kuchennych podczas dokonywania remontu

  1. Anna
    9 lipca 2021 at 22:17

    Ja bym stawiała na materiał łatwe w czyszczeniu i nie brudzące się łatwo, jako że jest to kuchnia i wiele się dzieje.

Dodaj komentarz